Az ipar lényegében egy működő dolog, sok teendőnk nincs is vele, vennünk, eladnunk, működtetnünk nem is kell semmit, a feladatunk csak a szállítás. A játékban az ipar háromféle nagyobb csoportra osztható, és ennek megfelelően változnak a szállítási lehetőségek. Lássuk:
Mezőgazdasági termelés
A mezőgazdasági farmok akár növénytermesztéssel, akár állattenyésztéssel foglalkoznak, mindenképpen produkálnak egy hónapban valamennyi terméket. Azt, hogy legrosszabb esetben is mennyi árura számíthatunk, azt növényeknél a 'minimum annual production' sorban találjuk, tehát hogy egy aratás legalább ennyi termést eredményez, állattenyésztésnél pedig a 'minimum monthly production' sorban találjuk, tehát egy hónapban legalább ennyi jószágot állítanak elő. Ezek az értékek növekedhetnek is, abban az esetben, ha megfelelően el tudjuk őket látni a gazdálkodáshoz szükséges kiegészítőkkel: az állattenyésztéshez takarmányra (kukorica), a növénytermesztéshez pedig műtrágyára van szükség. Amennyiben ezeket a dolgokat szorgosan biztosítjuk, a termelés szépen elkezd felfelé kúszni. Azt, hogy maximum mennyit tudnak kigazdálkodni a farmon a legjobb körülmények között, a 'maximum annual production' ill. 'maximum monthly production' sorban találjuk meg. A farm adatlapján láthatjuk azt is, hogy mi az, amit felvesz az adott park (requires) (esetünkben ez műtrágya), illetve alatta, hogy ebből mennyit vesz fel maximum a hónapban, avagy évben. Az adatlapon ezeken kívül megtalálhatjuk
- a termény nevét (produces)
- hogy az adott időszakban mennyi terményt hoztunk már el (currently picked up)
- hogy az adott időszakban mennyi szükséges kiegészítőt szállítottunk be (currently delivered)
- jelenleg mekkora a raktárkészlet a terményből és a kiegészítőből (stock)
- illetve hogy növénytermesztés esetén mikor van aratás (harvest starts) (ennek megfelelően a farm raktárkészlete természetesen egy évben csak egyszer emelkedik, míg állattenyésztésnél folyamatosan)
A lényeg tehát: terményt rögtön a kezdetektől, minden további nélkül szállíthatunk el folyamatosan, ám ügyes beszállítással többet is kihozhatunk az üzemből, a termelés pedig nem áll le sosem.
Nyersanyag kitermelés
A nyersanyagok kitermelése nem sokban különbözik a termesztéstől. Az üzemek folyamatosan dolgoznak, a kitermelés ütemét befolyásolni nem tudjuk, fix. A havi kitermelés mértékét a 'monthly production' sorban találhatjuk. Sajnos ugyanúgy, mint a valóságban, minden nyersanyagforrás kifogy egyszer - de azt, hogy még mennyit termelhetünk ki, a 'still avaible' sorból kiolvashatjuk.
A konklúzió itt az, hogy a termelés adott, ezen változtatni nem is tudunk, és ha lehetőségek kimerültek, nincs mit tenni.
Feldolgozóüzemek
Mint ahogy a neve is elárulja, a feldolgozóüzem nyersanyagból félkész, vagy félkész termékből készterméket állít elő. Annyi terméket kapunk, amennyi alapanyagot beszállítottunk. A feldolgozást az üzem viszonylag hamar meg is csinálja, meg is lehet várni amíg a termék elkészül, de talán szerencsésebb úgy intézni, hogy egy szállításnyi alapanyag legyen az üzemben, hogy a késztermékkel rögtön tovább tudjunk indulni. A készterméket elszállítani természetesen nem kötelező, de ha van rá lehetőség jó üzleteket lehet rá kötni.
Összefoglalva: az üzemek csak akkor dolgoznak, ha ellátjuk őket alapanyaggal, és akkor is csak annyit termelnek, amennyi alapanyagot biztosítottunk a működéshez. |